close
Dünya

Akıllı Yemek Saklama Sistemi İle Yemekleriniz Her Zaman Taze

Akıllı yemek saklama sistemi Ovie Smarterware ile artık yemeklerinizi her zaman taze tutabileceğiniz gibi günümüzde büyük bir problem haline gelen gıda atıklarının da önüne geçebileceksiniz.

Gıda atıkları, üzerinde durulması gereken küresel bir konu. Sadece AB’de yıllık yaklaşık 88 milyon ton gıda atılıyor ve bunun maliyeti 143 milyar euro olarak hesaplanıyor. The Guardian’a göre, ABD’de günlük olarak yaklaşık 150.000 ton gıda atılıyor.

Bu atık konusu küresel düzeyde kontrolden çıkmış olsa da ürettiğimiz atıkları kontrol etmek bizim elimizde. Ancak gerçekten buna dikkat ediyor muyuz? Buzdolabına koyduğunuz bir şeyi günlerce, haftalarca tüketmediğiniz oldu mu? Hatta birden çok kez mi?

Son zamanlarda evlerimizi daha akıllı hale getirmeyi seviyoruz. Peki gıda atıklarının önüne geçmek için teknolojiyi mutfağa nasıl dahil edebiliriz? Bu noktada devreye Ovie Smarterware giriyor.

Gıdalarınızı Adım Adım Takip Edin

Ovie Smarterware, buzdolabınızdaki gıdaları takip etmenize yardımcı olan ilk bağlantılı gıda saklama sistemi. Gıdalarınızın ne kadar süredir dolapta olduğu, kaç güne kadar tazeliğini koruyacağı ve hatta nasıl tüketileceği konusunda öneriler vererek müthiş bir iş çıkarıyor.

Mobil uygulasının yardımıyla, buzdolabınızın genel halini öğrenebilir ve kaplarınızdaki yiyecekleri nasıl kullanacağınızı öneren akıllı bildirimler alabilirsiniz.

Ovie akıllı asistan Alexa ile de mükemmel bir şekilde çalışıyor. Geliştiriciler yakın gelecekte Ovie’yi diğer tüm akıllı ev asistanlarıyla uyumlu hale getirmeyi amaçlıyorlar.

Şikago merkezli girişim, şu anda 40.000 dolar fonlama hedefleyen bir kitlesel fonlama kampanyası yürütüyor. Kampanyanın bitimine henüz 24 gün var ve proje şimdiden 27.000 dolar fon topladı bile.

75 dolar ön sipariş vererek, 3 adet Ovie SmartTag, 3 adet Smarterware 6-Cup Container ve Ovie uygulamasıyla konuşmanızı sağlayan bir Ovie Hub’ı içeren Smart Container Kit’i satın alabiliyorsunuz.

Akıllı yemek saklama sistemi için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder