close

Kadınların sokakta yürürken kendilerini en az erkekler kadar güvende hissetmeleri için geliştirilen Wing akıllı güvenlik yüzüğü, Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başladı.

100.000 TL hedefle başlayan kampanya 60 gün sürecek ve ilk 100 destekçi yüzüğe 129 TL destekleri karşılığında sahip olabilecek.

Wing, yüzük şeklinde tasarlanmış bir panik butonu. Herhangi bir saldırı veya tehlike anında yüzüğün üzerindeki düğmeye basıldığında otomatik yardım çağrısında bulunuyor. Bunun için öncesinde Wing mobil uygulaması üzerinden, hangi numaralara SMS ve bildirim gideceğinin belirlenmesi gerekiyor.

Yardım çağrısı için yüzüğün altında gizli bulunan tuşa üç saniye basılması yeterli oluyor. Wing titreşerek çağrısının iletildiğini kullanıcısına geri bildiriyor.

Wing’in Android ve iOS işletim sistemleri için geliştirilen mobil uygulaması ücretsiz olarak indirilebilecek. Yüzüğün kullanıcısı Bluetooth aracılığıyla uygulamaya bağlanıp, acil durumlarda ulaşılacak kişileri belirleyebilecekken; uygulamayı indiren yakınları ise kullanıcının konumunu gerçek zamanlı olarak harita üzerinden görüntüleyebilecek.

Bir kokteyl yüzüğü ebatlarında olan Wing, kendi özel tasarımlı kutusu içerisinden USB ile şarj edilebiliyor ve pil ömrü 2 hafta boyunca sürüyor.

Wing’in kampanya sayfasını buradan inceleyebilirsiniz. Destekleriniz ile gerçeğe dönüşmesine ve daha fazla kadının güvende kalmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Etiketler : akıllı güvenlik yüzüğükitlesel fonlamapanik butonuSOSWing

Yorum Gönder