close

Bildiğiniz gibi Bean’in Arıkovanı hikayesini 118.000 TL destek toplayarak başarıyla tamamlamış ve Aralık 2016’da teslimat yapmak üzere çalışmaya başlamıştık.

Ürünümüzü siz destekçilerimize ulaştırmak için seri üretim aşamasına geçtiğimizde, öngöremediğimiz sorunlar ile karşılaştık. Bu sorunları gidermek, aynı zamanda Bean’i daha iyi hale getirmek fırsatını yakalamamızı sağladı ve bunun sonucunda ürünümüzde köklü değişikliklere giderek, onu daha kullanışlı ve yetenekli hale getirdik.

Bean Akıllı Ampul Soketi ve Akıllı Priz’de yaptığımız iyileştirmelerin ana amacı ürünlerimizi daha kullanışlı hale getirmekti. Sonuç olarak, ürünlerin boyutları ve kullanım alanları gibi kullanıcıları kısıtlayan kimi özelliklerinde değişikliklere gittik.

Tüm Lambalarınız Akıllanacak

Bean Akıllı Ampul Soketi, tek bir E27 ampulü akıllandırma kabiliyetine sahipti. Büyük boyutu ise soketin kullanım alanlarını sınırlandırıyordu.

Akıllı Ampul Soketi’nin yerine geliştirdiğimiz Akıllı Anahtar ürünü, odanızdaki tüm lambaları ister duvarınızdan isterseniz de akıllı telefonunuzdan kontrol etmenizi sağlayacak. Anahtar sayesinde ışığı açıp kapatabilecek, şiddetini ayarlayabileceksiniz.

Standart duvar aydınlatma anahtarları ebatlarındaki Akıllı Anahtar’ın üzerine yerleştirdiğimiz LED ışıkları ise evinizdeki durumları anlık olarak size bildirmek için tasarlandı. Kullanılmayan bir odanın ışığı açık kaldığında bundan haberdar olabilecek, karanlıkta duvarı yoklamak zorunda kalmayacaksınız.

Bean Akıllı Ampul Soketi olarak ön sipariş ettiğiniz ürünümüz yerine, ondan daha yetenekli ve kullanışlı Bean Akıllı Anahtar’a sahip olacaksınız.

Bean Akıllı Priz İdeal Formunu Buldu

Bean Akıllı Priz’in özellikleri sizleri tatmin etmişken, tasarımında yapılacak değişiklikler ile ürün daha kullanışlı hale getirilebilirdi. Biz de bunu yaptık.

Ürünün gövdesine yerleştirdiğimiz LED ışıklar ile tıpkı Akıllı Anahtar’da olduğu gibi durum kontrolü yapabilecek ve alt kısma taşınan USB yuvası ile mobil cihazlarınızı şarj edebileceksiniz. Aç-Kapa fonksiyonunu üstlenen tuşu ise estetik kaygılar güderek ürünün alt kısmında konumlandırdık.

Kurulum: Bean Akıllı Anahtar ve Bean Akıllı Priz kutularından dörder adet vida ve dübel çıkacak. Ürünler duvara sabitlenecek ve üst kapakla birlikte kurulum tamamlanacak. Kurulum matkap ve tornavida kullanmayı gerektirecek.

Bean’in Yapabilecekleri Hayal Gücünüzle Sınırlı

Sadece tasarım değişikliklerinde farklılık yapmadık. Ürünlerimize yeni kabiliyetler kazandırdık.

Bean Mesh özelliği, Bean cihazlarının birbirleriyle iletişim kurmasını ve komutları birbirlerine iletmelerini sağlıyor. Bu sayede, cihazlarınızı mesafeden bağımsız olarak yönetebileceksiniz. Bean Mesh özelliğini kullanabilmek için, Akıllı Merkez, Akıllı Priz ve Akıllı Anahtar ürünlerinin her birine sahip olmanız gerekecek.

Bir diğer heyecan verici özellik ise teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği IFTTT uyumluluğu. Bean ürünleri artık IFTTT tarifleri ile çalışıyor; yani 400’ü aşkın kabiliyet arasından istediklerinizi kullanabileceksiniz!

Bean ekibi olarak IFTTT servislerini nasıl kullanabileceğinize dair detaylı bilgilendirmeler yayınlayacağız. Sistem IFTTT desteğini Bean Akıllı Merkez ile sağladığından, yeni kabiliyetlerden yararlanmak için bu ürüne sahip olmanız gerekecek.

Diğer özellikleri bizzat keşfetmeniz için sabırsızlanıyoruz. Şu an öngöremediğimiz aksilikler olabileceği ihtimalini de düşünerek, sipariş ettiğiniz ürünleri önümüzdeki haziran ayı içerisinde sizlere ulaştırmayı planlıyoruz.

Her türlü sorularınız için merhaba@bean.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Bean ekibi adına, bizi desteklediğiniz için teşekkür ederim. 

Fatih Yücekaya
Bean

Etiketler : akıllı anahtarakıllı evakıllı prizArıkovanıBeanIFTTT

Yorum Gönder